Exteriérový parapet - svamont

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Exteriérový parapet

Doplňky


EXTERIÉROVÉ PARAPETY


Parapety: Trieda Exclusive, extrudované hliníkové 2mm
Použitie:

Vonkajšie extrudované hliníkové parapety hrúbky 2mm vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna. Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu, zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu. Nami dodávanévonkajšie hliníkové parapety znesú maximálne nároky kladené na tento výrobok. Sú vhodné na tie najtvrdšie poveternostné podmienky.
Údržba:
Po namontovaní parapetu je potrebné odstrániť ochrannú fóliu. Parapety sa môžu čistiť čistiacimi prostriedkami používanými v domácnosti. Nepoužívame chemické čistiace prostriedky.
Výhody:

Nízka hmotnosť
Odolnosť voči poveternostným vplyvom
Nízka tepelná rozťažnosť
Pevnosť
Odolnosť voči korózii
Dlhodobá životnosť bez nutnosti náterov alebo iných opráv
Vysoká mechanická odolnosť
Farebná stálosť


Technické parametre:

Materiál:
Východisková surovina - zliatina AlMgSi5
Hrúbka:
Hrúbka bez predného nosa 1,6 až 2,6 mm
Štandardná predná hrana - 25 mm.
Technológia výroby
extrudovaním (ťahaním) základného materiálu cez formu, následne je surová parapetná doska schladená a ošetrená buď eloxovaním alebo vypaľovaným lakom, vďaka čomu nedochádza k vykrúcaniu v pozdĺžnej osi a udržuje si tvarovú stabilitu.
Montáž:

profil parapetu je určený k montáži na plastové okná, drevené eurookná a aj do hliníkových profilov. Predvŕtané otvory uľahčujú montáž k profilom okien. Parapet sa ukončí dilatačnými koncovkami a osadí sa do drážky parapetného profilu. Následne sa uchytí skrutkami a plocha pod parapetom sa vypení polyuretanovou penou. Pri vypeňovaní treba dbať na to, aby bol parapet rovnomerne zaťažený a nedošlo k jeho vydutiu.
Farebné prevedenie:
biela prírodný elox stredný bronz podľa palety RAL
      
      
Doplnky:

Koncové krytky
Použitie:
Koncové krytky nasadzujú sa na voľné konce parapetu a slúžia k odvádzaniu vody. Sú vyrobené v štandardných šírkach, ktoré zodpovedajú jednotlivým šírkam parapetov. Koncové krytky sú profilované tak, aby tvorili po nasadení na parapet pevný celok bez nutnosti lepenia.
Materiál:

hliník alebo tvrdené PVC so stabilizátorom - ASA materiál, ktorý udržuje farebnú stálosť a pevnosť
Farebné prevedenie:
biela, prírodný hliník, stredný bronz a všetky farby podľa RAL
Spojovací materiál
hliníkové parapety možno navzájom spájať za pomoci spojovacích profilov, ktoré slúžia k predĺženiu parapetných zostáv a zvýšeniu celkovej pevnosti. Takto je možné spájať parapety do potrebnej dĺžky a vytvoriť uhly 90 a 135 stupňov.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky